Tour de Medelpad Uvtrampen, Startlista

2010-05-13


D21 E    3650 meter    20 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 262372   Therese Sahlin Sundsvalls OK 11:59
2 409795   Lina Wibron Njurunda OK 12:01
3 209969   Eva Hellman Sundsvalls OK 12:03
4 248544   Linnéa Olofsson Umeå OK 12:05
5 757677   Sara Timner Sundsvalls OK 12:07
6 204657   Jenny Röjgård OK Kolmården 12:09
7 790213   Rebecka Lindberg OK Linné 12:11
8 403932   Susanne Liukkonen Sundsvalls OK 12:13
9 353618   Sofia Nilsson Umeå OK 12:15
10 822882   Johanna Bergman Sundsvalls OK 12:17
11 780321   Diana Soldagg Tumba-Mälarhöjden OK 12:19
12 264190   Johanna Morelius Sundsvalls OK 12:21
13 771005   Magdalena Carlstein IFK Lidingös Skid o 12:23
14 350528   Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 12:25
15 403000   Johanna Selling Umeå OK 12:27
16 362087   Sara Viklund Sundsvalls OK 12:29
17 19772   Elisabeth Fries Umeå OK 12:31
18 30975   Anna Nordin Sundsvalls OK 12:33
19 500072   Karin Spjuth IK Hakarpspojkarna 12:35
20 30979   Charlotte Vikström Sundsvalls OK 12:37


H21 E    4700 meter    26 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
21 262746   Erik Widegren Sundsvalls OK 11:56
22 30980   Olov Vikström Sundsvalls OK 11:58
23 651030   Conny Forsberg IF Thor 12:00
24 750215   Markus Frödin Sundsvalls OK 12:02
25 690207   Mats Röjgård OK Kolmården 12:04
26 500008   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 12:06
27 15417   Martin Lundgren Sundsvalls OK 12:08
28 26920   Bengt Haglund Leksands OK 12:10
29 306670   Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 12:12
30 213850   Peter Nordström Täby OK 12:14
31 30976   Jan Nordin Sundsvalls OK 12:16
32 263923   Magnus Jonsson Selånger SOK 12:18
33 21121   Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 12:20
34 690725   Tommy Lindberg OK Roslagen 12:22
35 840116   Anders Hansson Skogslöparna 12:24
36 15462   Tomas Unander Sundsvalls OK 12:26
37 740429   Mats Fröberg OK Linné 12:28
38 42483   Anders Erlandsson Sundsvalls OK 12:30
39 41430   Erik Sandh OK Nolaskogsarna 12:32
40 403098   Per Edström Härnösands OK 12:34
41 910801   Mikael Lundstedt Sundsvalls OK 12:36
42 900410   Mattias Johansson FK Boken 12:38
43 990512   Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 12:40
44 720712   Fredrik Forsgren Sundsvalls OK 12:42
45 37631   Jonas Byström Skogslöparna 12:44
46 500169   Jakob Jansson Järla Orientering 12:46


D20 E    2940 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
47 900826   Jill Johansson Sundsvalls OK 13:01
48 433239   Ida Willén Östersunds OK 13:03
49 256644   Malin Johansson Sundsvalls OK 13:05
50 431352   Evelina Wallentin Östersunds OK 13:07
51 246704   Elina Mikaelsson OK Nolaskogsarna 13:09


H18 E    3690 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
52 920630   Jon Åkesson Forsa OK 12:46
53 306107   Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 12:48
54 930722   Joakim Nordling Sundsvalls OK 12:50
55 262476   Claes Lundström Skellefteå OK 12:52
56 920329   Erik Toomingas Sundsvalls OK 12:54
57 351650   Gustav Kvick Forsa OK 12:56
58 15409   Emil Åström Sundsvalls OK 12:58


D10    2210 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  431060   Frida Vikström Sundsvalls OK 12:31
  234608   Selma Gumaelius Waxholms OK 12:33
  342743   Sara Nilsson VK Uvarna 12:35
  253976   Ellen Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 12:37


H10    2210 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  437406   Nils Strand OK Linné 11:59
  27097   Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 12:01
  350535   Björn Johansson Sundsvalls OK 12:03
  400060   Albin Johansson Timrå SOK 12:05
  253955   David Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:07
  426819   Björn Englund Timrå SOK 12:09
  431109   Isak Eriksson OK Nolaskogsarna 12:11
  897401   Erik Kärrlander Umedalens IF 12:13
  253981   Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 12:15
  209015   Svante Andersson Kramfors-Alliansen 12:17
  426820   Egon Englund Timrå SOK 12:19


D12    2370 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  355815   Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 12:00
  420021   Frida Kårén Sundsvalls OK 12:02
  405404   Emilia Bengtsson Sidensjö IK 12:04
      Tua Dahlgren Östersunds OK 12:06
  210000   Stina Nordin Sundsvalls OK 12:08
  419757   Ellen Broman OK Roslagen 12:10
  245081   Elin Nilsson VK Uvarna 12:12
  777831   Hanna Hänström Täby OK 12:14
  343928   Hanna Hugosson Sundsvalls OK 12:16
  419769   Ellen Frost OK Roslagen 12:18
  402909   Ann Johansson Sundsvalls OK 12:20
  226128   Jenny Wegebro Vännäs OK 12:22
  345226   Wilma Gille OK Roslagen 12:24
  245809   Lovisa Lundgren Skellefteå OK 12:26


H12    2370 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  437407   Viktor Strand OK Linné 12:29
  253905   Christopher Brennan Södertälje-Nykvarn OF 12:31
  400055   Simon Mellander Sundsvalls OK 12:33
  36430   Edvin Nordström Täby OK 12:35
  15425   Gustav Fraenell Sundsvalls OK 12:37
  427920   Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 12:39
  227108   Axel Englund Timrå SOK 12:41


D14    2660 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245808   Rebecka Lundgren Skellefteå OK 12:00
  419760   Linda Brolin OK Roslagen 12:02
  342734   Caroline Johansson Sundsvalls OK 12:04
  226600   Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 12:06
  246206   Ellen Forsgren Forsa OK 12:08
  431055   Stina Åström Sundsvalls OK 12:10
  334578   Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 12:12
  431058   Johanna Sjölund Sundsvalls OK 12:14
  253700   Alice Frost OK Roslagen 12:16
  253907   Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 12:18
  234733   Lina Åhlund OK Nolaskogsarna 12:20
  405405   Emma Vestin Sidensjö IK 12:22
  419765   Sara Brolin OK Roslagen 12:24
  961107   Linda Mellander Sundsvalls OK 12:26
  419753   Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 12:28
      Ellen Sjögren Sundsvalls OK 12:30
  245083   Sanna Wassbrink VK Uvarna 12:32
  253951   Klara Andén Södertälje-Nykvarn OF 12:34


H14    2660 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  231324   Oscar Sturk Waxholms OK 12:40
  219915   Olle Nilsson OK Linné 12:42
  245709   Anton Gille OK Roslagen 12:44
  19775   Magnus Fries Umeå OK 12:46
  227939   Lars Sjöbom Njurunda OK 12:48
  344284   Erik Hansson Härnösands OK 12:50
  429157   Emil Petersson OK Nolaskogsarna 12:52
  256631   Johan Nordin Sundsvalls OK 12:54
  362078   Johannes Björklund Njurunda OK 12:56
  227107   Petter Johansson Timrå SOK 12:58
  344285   Alexander Andersson Härnösands OK 13:00
  331038   Nils Gumaelius Waxholms OK 13:02
  253934   Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 13:04
  256389   Kalle Henriksson Gammelstads IF 13:06
  421226   Donny Fredriksson Söderhamns OK 13:08
  226566   Anton Nilsson Umeå OK 13:10
  208574   Anton Forsberg Långhundra IF 13:12
  972711   Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 13:14
  409852   Anton Gumaelius Waxholms OK 13:16


D16    2870 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  417799   Stina Widmark OK Storsjön 12:01
  253930   Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 12:03
  219914   Lovisa Nilsson OK Linné 12:05
  256694   Katarina Johansson Sundsvalls OK 12:07
  246702   Josefin Mikaelsson OK Nolaskogsarna 12:09
  803219   Alice Hugosson Sundsvalls OK 12:11
  353586   Johanna Åström VK Uvarna 12:13
  940909   Johanna Näslund OK Nolaskogsarna 12:15
  217194   Sanna Forsberg Långhundra IF 12:17
      Johanna Ågran OK Storsjön 12:19
  886570   Tina Selin Hägglunds IoFK 12:21
  306108   Stina Magnusson OK Nolaskogsarna 12:23
      Agnes Leffler-Rosendahl OK Renen 12:25
  435999   Lina Fastesson OK Storsjön 12:27
  353619   Stina Nilsson Umeå OK 12:29


H16    3400 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403911   Oskar Åström Sundsvalls OK 12:47
  950422   Max Sjöberg Njurunda OK 12:49
  226564   Emil Nilsson Umeå OK 12:51
  661614   Josef Svalbring Målilla OK 12:53
  304993   Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 12:55
  214214   Anders Vedin Selånger SOK 12:57
  950724   Eddie Edström Sundsvalls OK 12:59
  227931   Anders Sjöbom Njurunda OK 13:01
  940000   Erik Karlsson Målilla OK 13:03
  419767   Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 13:05
  227119   Jim Hjortsberg Timrå SOK 13:07
  352552   Martin Larsson-Snygg Njurunda OK 13:09
  722195   Sixten Walheim Robertsfors IK 13:11
  951211   Robin Emanuelsson Målilla OK 13:13
  403927   Viktor Nordling Sundsvalls OK 13:15


D18    3010 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245960   Amanda Åström VK Uvarna 12:34
  922103   Sofie Johansson Sundsvalls OK 12:36
  352760   Josefin Nilsson VK Uvarna 12:38


D21    3440 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306106   Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna 12:41
  47231   Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 12:43
  820217   Jenny Sidner OK Nolaskogsarna 12:45
  263914   Emma Sundling Njurunda OK 12:47


H21    4450 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Gabriel Domert OK Hammaren 12:47
  305000   Per Magnusson OK Nolaskogsarna 12:49
  771118   Tobias Eliasson Sundsvalls OK 12:51
  306666   Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 12:53
  860211   Oscar Borg FK Åsen 12:55
  36261   Magnus Sellstedt Selånger SOK 12:57
  15737   Olof Bengtsson FK Åsen 12:59
  355665   Johan Andreasson Växjö OK 13:01
  19971   Björn Lind Söderhamns OK 13:03
  403921   Tomas Johnsson Sundsvalls OK 13:05
  47238   Johan Ferm Sidensjö IK 13:07
  36222   Martin Sundström Söderhamns OK 13:09
  696669   Erik Bengtsson FK Åsen 13:11
  810621   Stefan Ivarsson Skogslöparna 13:13


D21 M    2560 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263400   Maria Danielsson Bjursås OK 12:00


D35    3060 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  428849   Elin Svensson Sundsvalls OK 12:48
  42176   Gabriella Melin OK Rodhen 12:50
  426821   Jenny Åslund Timrå SOK 12:52
  429169   Erika Olsson OK Nordanstig 12:54
  420022   Anna Kårén Sundsvalls OK 12:56
  720223   Annika Lundström Sundbybergs IK 12:58
  38647   Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 13:00


H35    4030 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  204665   Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 13:02
  711012   Mattias Carlstein IFK Lidingös Skid o 13:04
  219945   Johnny Blästa Njurunda OK 13:06
  730321   Magnus Jonsson Sundsvalls OK 13:08
  42175   Per Melin OK Rodhen 13:10
  15446   Lars Henriksson Sundsvalls OK 13:12
  38295   Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 13:14


D40    2920 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  256392   Ann Enman Gammelstads IF 11:56
  431301   Annalena Lövkvist Andersen Waxholms OK 11:58
  226509   Maria Sauer Umeå OK 12:00
  19436   Lena Gumaelius Waxholms OK 12:02
  902902   Inger Dahlgren Östersunds OK 12:04
  350538   Catrin Johansson Sundsvalls OK 12:06
  264306   Anna Karin Nilsson Umeå OK 12:08
  15439   Cecilia Edström Sundsvalls OK 12:10
  44710   Ewa Edström-Forsberg Långhundra IF 12:12
  427915   Helena Nissar Sundsvalls OK 12:14
  47135   Ulrica Swärd-Bütikofer Forsa OK 12:16
  680219   Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 12:18


H40    3420 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  256640   Hans Johansson Sundsvalls OK 11:58
  402995   Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 12:00
  355813   Daniel Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 12:02
  30990   Daniel Olsson Sundsvalls OK 12:04
  435998   Tommy Fastesson OK Storsjön 12:06
  205382   Pontus Gille OK Roslagen 12:08
  660822   Per Nordling Sundsvalls OK 12:10
  219980   Jörgen Blästa Njurunda OK 12:12
  681007   Pär Lundgren Skellefteå OK 12:14
  364853   Rolf Johansson Sundsvalls OK 12:16
  227703   Sören Petersson OK Nolaskogsarna 12:18
  47119   Urs Bütikofer Forsa OK 12:20
  350526   Rune Lindström Sundsvalls OK 12:22
  259356   Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 12:24
  660122   Richard Lindström Njurunda OK 12:26
  902926   Anders Dahlgren Östersunds OK 12:28
  403913   Tommy Fröjd Sundsvalls OK 12:30
  426810   Mats Englund Timrå SOK 12:32
  700704   Stefan Mellander Sundsvalls OK 12:34
  204663   P-G Månsson Södertälje-Nykvarn OF 12:36
  246706   Christer Mikaelsson Husums IF OK 12:38
  350532   Joakim Marmelid Sundsvalls OK 12:40
  660220   Niklas Martin Njurunda OK 12:42


D45    2920 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226554   Maria Kvarnlöf OK Roslagen 12:41
  30044   Kia Nordström Täby OK 12:43
  25013   Ingrid Hallström Valbo Allmänna IF 12:45
  261595   Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF 12:47
  650322   Karin Nordling Sundsvalls OK 12:49
  234792   Anette Åhlund OK Nolaskogsarna 12:51
  264803   Lena Nilsson OK Linné 12:53
  409781   Annika Svensson Solna OK 12:55
  264562   Lena Johansson Selånger SOK 12:57
  242275   Annamari Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 12:59
  15496   Monika Jansson Sundsvalls OK 13:01


H45    3420 meter    20 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38140   Johnny Nylander Selånger SOK 12:37
  887880   Johan Palmgren Täby OK 12:39
  209640   Bo Strand OK Linné 12:41
  264802   Stefan Nilsson OK Linné 12:43
  630107   Tomas Edström Sundsvalls OK 12:45
  249154   Michael Holmgren IF Thor 12:47
  344276   Per Hansson Härnösands OK 12:49
  334567   Krister Rosendahl OK Renen 12:51
  415520   Roger Hugosson Sundsvalls OK 12:53
  402797   Gunnar Forsgren Forsa OK 12:55
  342666   Jörgen Ågran OK Storsjön 12:57
  15495   Lars Holmquist Sundsvalls OK 12:59
  248231   Thomas Norgren Stora Tuna OK 13:01
  30986   Ulrik Olsson Sundsvalls OK 13:03
  208230   Peter Andersson Kramfors-Alliansen 13:05
  204655   Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 13:07
  15408   Kent Åström Sundsvalls OK 13:09
  226560   Inge Nilsson Umeå OK 13:11
  426097   Hans Malmberg Waxholms OK 13:13
  427916   Martin Nissar Sundsvalls OK 13:15


D45 M    2560 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263915   Anita Sundling Njurunda OK 12:00
  334576   Eva Leffler OK Renen 12:00


H45 M    2510 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  249294   Peter Sjöbom Njurunda OK 12:00


D50    2860 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38173   Annika Blückert Selånger SOK 12:19
  306475   Agneta Sandström Frösö IF 12:21
  259202   Eva Walheim Robertsfors IK 12:23
  405167   Anita Gahlin Härnösands OK 12:25
  217189   Marie Gustafsson Sundsvalls OK 12:27
  246213   Karin Forsgren Forsa OK 12:29
  342407   Siv Svahn IFK Moras OK 12:31
  36153   Ann-Christin Vedin Selånger SOK 12:33
  226546   Kajsa Hedin Umeå OK 12:35
  226741   Ann Björklund Njurunda OK 12:37
  343232   Marianne Åhlström OK Storsjön 12:39


H50    3060 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  435776   Ulf Andersson Härnösands OK 11:59
  351886   Nils-Göran Olsson Njurunda OK 12:01
  331533   Krister Gumaelius Waxholms OK 12:03
  439802   Jan Östman Sundsvalls OK 12:05
  248293   Tomas Virtanen Selånger SOK 12:07
  36764   Kjell Boman Söderhamns OK 12:09
  590523   Olof Frænell Sundsvalls OK 12:11
  259042   Mats Walheim Robertsfors IK 12:13
  405410   Jörgen Edin Sidensjö IK 12:15
  302477   Lennart Strandberg Skogslöparna 12:17
  256680   Torbjörn Johansson Sundsvalls OK 12:19
  39421   Mats Nissilä Selånger SOK 12:21
  46741   Tor Marntell Sundsvalls OK 12:23
  218201   Anders Svensson Selånger SOK 12:25
  405175   Tom Korsman Umeå OK 12:27
  351696   Uno Johansson Sundsvalls OK 12:29
  560509   Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 12:31
  600419   Gunnar Karlsson Målilla OK 12:33


D55    2860 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19970   Monica Håberg Söderhamns OK 12:45
  263918   Christina Wibron Njurunda OK 12:47
  402790   Katarina Kvick Forsa OK 12:49
  36242   Helene Wikner OK Storsjön 12:51


H55    3060 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  520919   Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 12:40
  19771   Clas Fries Umeå OK 12:42
  19972   Stig Lundström Söderhamns OK 12:44
  510201   Lars Eklund Sundsvalls OK 12:46
  36975   Mats Åke Andersson Selånger SOK 12:48
  404204   Tommy Jakobsson OK Nolaskogsarna 12:50
  402972   Leif Selling Härnösands OK 12:52
  226150   Håkan Berglund-Lake Kovlands IF 12:54
  1201010   Rolf Emlén Vittjärvs IK 12:56
  227105   Bernt Tomas Lundström Skellefteå OK 12:58
  530704   Mikael Tarandi IFK Lidingös Skid o 13:00
  262938   Mats Sandewall Umeå OK 13:02
  37656   Lars Ekengren Söderhamns OK 13:04
  17743   Lars Strand OK Älme 13:06
  263916   Leif Sundling Njurunda OK 13:08
  510520   Jan Lindelöf Seskarö IF 13:10
  304997   Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 13:12
  261594   Seth Persson Fältjägarnas IF 13:14
  36331   Nils Thomas Sellstedt Selånger SOK 13:16


D60    2280 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  362533   Inger Lorentzson Sundsvalls OK 12:32
  36730   Christina Westman Hudiksvalls OK 12:34
  15457   Ingrid Wiklander-Nylander Sundsvalls OK 12:36
  204995   Karin Delin Alfta-Ösa OK 12:38
  15418   Elisabet Lundgren Sundsvalls OK 12:40


H60    2830 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15448   Björn Abelsson Sundsvalls OK 11:58
  30087   Åke Wansölin Söders SOL Tyresö 12:00
  570621   Matts Engvall Bodens BK 12:02
  259212   Stig Blidefalk OK Nipan 12:04
  15419   Tore Lundgren Sundsvalls OK 12:06
  36628   Sten Åke Vedin Selånger SOK 12:08
  20595   Göran Hällström Lugnviks IF 12:10
  404500   Winn Björklund Sundsvalls OK 12:12
  10084   Harri Näätänen Kovlands IF 12:14
  351693   Gaston Hådén Timrå SOK 12:16
  38313   Gunnar Hedberg Östersunds OK 12:18
  501206   Kjell Sandström Bodens BK 12:20
  15459   Nils Peter Lorentzson Sundsvalls OK 12:22
  579090   Clas-Göran Lund Bodens BK 12:24
  351854   Stefan Gullback IF Strategen 12:26
  404237   Hans Ove Johansson Timrå SOK 12:28
  39961   Sven-Erik Sundin Selånger SOK 12:30
  41425   Christer Sandh OK Roxen 12:32


D65    2190 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47228   Anne-Marie Byström Sidensjö IK 12:01
  306090   Heléne Cardell Timrå SOK 12:03
  38902   Monica Krig OK Nipan 12:05
  15486   Elvy Pettersson Sundsvalls OK 12:07
  37981   Lena Timner Umeå OK 12:09
  362377   Ulla Elisabeth Hellman Sundsvalls OK 12:11
  402998   Irene Vestman OK Nolaskogsarna 12:13
  36221   Gun Edström OK Nipan 12:15
  226999   Christina Schedwin IK Stern 12:17
  263933   Ingrid Petersson Sundsvalls OK 12:19
  42000   Laila Näslund Timrå SOK 12:21


H65    2830 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306093   Christer Möllenberg Timrå SOK 12:40
  47128   Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 12:42
  28412   Hans Nyberg Gävle OK 12:44
  38955   Gustav Krig OK Nipan 12:46
  431279   Jarl Gunnar Hellman Sundsvalls OK 12:48
  259438   Kjell Mörtberg Bodens BK 12:50
  306091   Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 12:52
  227106   Elof Höglund Timrå SOK 12:54
  248575   Christer Silfvernagel Härnösands OK 12:56
  259344   Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 12:58
  540831   Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 13:00
  259088   Torsten Westman OK Nolaskogsarna 13:02
  352441   Lars Edström OK Nipan 13:04
  259156   Åke Höglund Timrå SOK 13:06
  15416   Göran Berg Sundsvalls OK 13:08


D70    1950 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37347   Maja-Lisa Bergström Selånger SOK 12:01
  36723   Gun Krohn Hudiksvalls OK 12:03
  264360   Birgit Gunnarsson Kramfors-Alliansen 12:05
  36724   Vera Blom Hudiksvalls OK 12:07
  15424   Anna-Britt Johansson Sundsvalls OK 12:09
  36770   Inga-Lena Bergfält Hudiksvalls OK 12:11


H70    2280 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  264359   Hans Gunnarsson Kramfors-Alliansen 12:11
  45100   Olle Näslund Timrå SOK 12:13
  351889   Gunnar Norén Njurunda OK 12:15
  15423   Rolf Åke Johansson Sundsvalls OK 12:17
  36602   Evert Bergström Hudiksvalls OK 12:19
  218219   Folke Eriksson I 19 IF 12:21


H75    2190 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  362338   Gunnar Timner Umeå OK 12:25
  36721   Rolf Krohn Hudiksvalls OK 12:27
  409672   Bengt Larsson Kovlands IF 12:29
  15405   Lennart Österberg Sundsvalls OK 12:31
  208205   Lars Lind Kramfors-Alliansen 12:33
  351887   Lars Viklund Njurunda OK 12:35
  47222   Birger Byström Sidensjö IK 12:37
  19967   Göran Blom Ljusne-Ala OK 12:39
  259497   Roland Lundqvist Timrå SOK 12:41
  409669   Gunnar Jonsson Kovlands IF 12:43


H80    1950 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259320   Nils Gösta Nilsson Östersunds OK 12:23
  46892   Åke Henriksson OK Dellen 12:25
  246712   Ola Ödling Husums IF OK 12:27


U3    2630 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226536   Rebecka Sauer Umeå OK 12:00
  403027   Markus Selin Hägglunds IoFK 12:00
  403026   Emma Näslund Hägglunds IoFK 12:00
  341864   Clara Sturk Waxholms OK 12:00
      Viktor Ågran OK Storsjön 12:00
  342893   Rebecca Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 12:00


U2    2370 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226533   Fredrik Sauer Umeå OK 12:00
  347120   Anton Hänström Täby OK 12:00
  247543   Pär-Albin Persson VK Uvarna 12:00
  897402   Jonas Kärrlander Umedalens IF 12:00
  47236   Emil Vestin Sidensjö IK 12:00
  429723   Albin Kårèn Sundsvalls OK 12:00


U1    2210 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253790   Jakob Nilsson Umeå OK 12:00
  362341   Matilda Sauer Umeå OK 12:00
  435864   Ida Hänström Täby OK 12:00
  247666   David Melin OK Rodhen 12:00
      Ida Dahlgren Östersunds OK 12:00
      Gry Dahlgren Östersunds OK 12:00
  439789   Sofie Fröjd Sundsvalls OK 12:00
  36432   Albin Forsberg Långhundra IF 12:00
  204653   Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF 12:00
  344663   Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 12:00
  344670   Lucas Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 12:00


INSK    2210 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37716   Petter Erlandsson Sundsvalls OK 12:00
  7476   Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:00
  306680   Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 12:00


Ö1    2210 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207570   Hillevi Sjöbom Njurunda OK 12:00


Ö2    2370 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234700   Peter Malmberg Waxholms OK 12:00
      Anneli Andersson Härnösands OK  


Ö4    2630 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  431302   Jostein Andersen Waxholms OK  


Ö5    3190 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  345261   Mats Frost OK Roslagen 12:00


Skapad 2010-05-11 08:53:55 med OLA version 4.1.5