Tour de Medelpad Uvtrampen, Klassresultatlista

2010-05-13


D10 2210 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida VikströmSundsvalls OK17:030:00
2Selma GumaeliusWaxholms OK18:431:40
3Sara NilssonVK Uvarna20:043:01
4Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF40:2423:21

D12 2370 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stina NordinSundsvalls OK18:320:00
2Hanna HänströmTäby OK19:110:39
3Hanna HugossonSundsvalls OK19:180:46
4Jenny WegebroVännäs OK21:453:13
5Ellen BromanOK Roslagen23:405:08
6Ann JohanssonSundsvalls OK25:046:32
7Frida KårénSundsvalls OK26:157:43
8Tua DahlgrenÖstersunds OK27:068:34
9Ellen FrostOK Roslagen27:489:16
10Emilia BengtssonSidensjö IK31:1912:47
11Lovisa LundgrenSkellefteå OK34:1615:44
12Elin NilssonVK Uvarna34:3316:01
13Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF40:2721:55
Wilma GilleOK RoslagenEj start

D14 2660 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF22:110:00
2Ellen ForsgrenForsa OK25:523:41
3Lina ÅhlundOK Nolaskogsarna25:573:46
4Olivia KvarnlöfOK Roslagen28:326:21
5Caroline JohanssonSundsvalls OK30:448:33
6Sara BrolinOK Roslagen31:199:08
7Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen32:2010:09
8Linda BrolinOK Roslagen32:5410:43
9Signe Leffler-RosendahlOK Renen33:2111:10
10Sanna WassbrinkVK Uvarna35:0912:58
11Johanna SjölundSundsvalls OK35:4813:37
12Stina ÅströmSundsvalls OK38:2916:18
13Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF39:3017:19
14Emma VestinSidensjö IK52:3730:26
15Alice FrostOK Roslagen74:3352:22
Rebecka LundgrenSkellefteå OKEj godk.
Linda MellanderSundsvalls OKEj start

D16 2870 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna NäslundOK Nolaskogsarna31:200:00
2Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:450:25
3Johanna ÅströmVK Uvarna33:071:47
4Tina SelinHägglunds IoFK34:002:40
5Stina NilssonUmeå OK34:243:04
6Ellen SjögrenSundsvalls OK42:4811:28
7Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna44:5713:37
8Katarina JohanssonSundsvalls OK45:0513:45
9Johanna ÅgranOK Storsjön63:0531:45
Lovisa NilssonOK LinnéEj godk.
Agnes Leffler-RosendahlOK RenenEj godk.
Stina WidmarkOK StorsjönEj start
Stina MagnussonOK NolaskogsarnaEj start
Lina FastessonOK StorsjönEj start
Alice HugossonSundsvalls OKEj start
Sanna ForsbergLånghundra IFEj start

D18 3010 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amanda ÅströmVK Uvarna43:520:00
2Josefin NilssonVK Uvarna50:016:09
Sofie JohanssonSundsvalls OKEj start

D20 E 2940 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin JohanssonSundsvalls OK36:240:00
2Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna41:525:28
3Ida WillénÖstersunds OK48:5212:28
Jill JohanssonSundsvalls OKEj start
Evelina WallentinÖstersunds OKEj start

D21 3440 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna45:070:00
2Jenny SidnerOK Nolaskogsarna62:1417:07
3Ulrika AspnäsSidensjö IK63:5418:47
4Emma SundlingNjurunda OK73:4728:40

D21 E 3650 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna32:250:00
2Rebecka LindbergOK Linné35:543:29
3Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK36:083:43
4Anna NordinSundsvalls OK36:274:02
5Jenny RöjgårdOK Kolmården38:055:40
6Elisabeth FriesUmeå OK39:507:25
7Linnéa OlofssonUmeå OK41:128:47
8Therese SahlinSundsvalls OK42:3310:08
9Johanna SellingUmeå OK43:2811:03
10Susanne LiukkonenSundsvalls OK44:0211:37
11Johanna BergmanSundsvalls OK44:5212:27
12Sofia NilssonUmeå OK45:0212:37
13Anna-Lena LindströmSundsvalls OK46:5314:28
14Sara TimnerSundsvalls OK47:0114:36
15Diana SoldaggTumba-Mälarhöjden OK50:4118:16
16Johanna MoreliusSundsvalls OK52:1619:51
17Sara ViklundSundsvalls OK55:2122:56
18Lina WibronNjurunda OK56:4424:19
Eva HellmanSundsvalls OKEj godk.
Charlotte VikströmSundsvalls OKEj start

D21 M 2560 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria DanielssonBjursås OK31:060:00

D35 3060 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erika OlssonOK Nordanstig33:140:00
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF36:533:39
3Elin SvenssonSundsvalls OK39:005:46
4Anna KårénSundsvalls OK47:1213:58
5Annika LundströmSundbybergs IK49:5416:40
6Jenny ÅslundTimrå SOK67:3734:23
Gabriella MelinOK RodhenEj godk.

D40 2920 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF33:320:00
2Anna Karin NilssonUmeå OK35:502:18
3Inger DahlgrenÖstersunds OK39:356:03
4Lena GumaeliusWaxholms OK42:188:46
5Ulrica Swärd-BütikoferForsa OK43:069:34
6Ann EnmanGammelstads IF43:149:42
7Catrin JohanssonSundsvalls OK44:1210:40
8Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF45:1811:46
9Cecilia EdströmSundsvalls OK51:5618:24
10Maria SauerUmeå OK54:2520:53
11Annalena Lövkvist AndersenWaxholms OK58:0624:34
Helena NissarSundsvalls OKEj godk.

D45 2920 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin NordlingSundsvalls OK35:380:00
2Annika SvenssonSolna OK42:246:46
3Ingrid HallströmValbo Allmänna IF42:376:59
4Maria KvarnlöfOK Roslagen43:488:10
5Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF44:038:25
6Lena NilssonOK Linné49:5314:15
7Anette ÅhlundOK Nolaskogsarna68:1032:32
8Monika JanssonSundsvalls OK69:1033:32
9Agneta SamuelssonFältjägarnas IF72:1236:34
Kia NordströmTäby OKEj start
Lena JohanssonSelånger SOKEj start

D45 M 2560 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva LefflerOK Renen34:500:00
2Anita SundlingNjurunda OK51:2516:35

D50 2860 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marie GustafssonSundsvalls OK32:190:00
2Ann-Christin VedinSelånger SOK36:564:37
3Siv SvahnIFK Moras OK38:476:28
4Kajsa HedinUmeå OK40:568:37
5Eva WalheimRobertsfors IK43:0110:42
6Ann BjörklundNjurunda OK43:2111:02
7Karin ForsgrenForsa OK46:0513:46
8Annika BlückertSelånger SOK54:1121:52
9Marianne ÅhlströmOK Storsjön56:4924:30
10Agneta SandströmFrösö IF62:5830:39
11Anita GahlinHärnösands OK64:3532:16

D55 2860 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Katarina KvickForsa OK41:350:00
2Monica HåbergSöderhamns OK44:413:06
3Helene WiknerOK Storsjön58:3817:03
4Christina WibronNjurunda OK62:5021:15

D60 2280 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina WestmanHudiksvalls OK31:430:00
2Karin DelinAlfta-Ösa OK34:232:40
3Ingrid Wiklander-NylanderSundsvalls OK39:017:18
4Inger LorentzsonSundsvalls OK43:0611:23
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK47:5516:12

D65 2190 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina SchedwinIK Stern29:220:00
2Laila NäslundTimrå SOK33:574:35
3Irene VestmanOK Nolaskogsarna34:545:32
4Ulla Elisabeth HellmanSundsvalls OK36:397:17
5Heléne CardellTimrå SOK37:017:39
6Elvy PetterssonSundsvalls OK37:418:19
7Anne-Marie ByströmSidensjö IK38:449:22
8Ingrid PeterssonSundsvalls OK39:149:52
9Lena TimnerUmeå OK57:0427:42
10Monica KrigOK Nipan58:4229:20
Gun EdströmOK NipanEj start

D70 1950 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK33:100:00
2Maja-Lisa BergströmSelånger SOK33:420:32
3Birgit GunnarssonKramfors-Alliansen38:365:26
4Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK40:307:20
Vera BlomHudiksvalls OKEj godk.
Gun KrohnHudiksvalls OKEj godk.

H10 2210 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF16:440:00
2Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF18:351:51
3David BorgSödertälje-Nykvarn OF19:352:51
4Björn EnglundTimrå SOK21:024:18
5Erik KärrlanderUmedalens IF21:184:34
6Isak ErikssonOK Nolaskogsarna21:274:43
7Egon EnglundTimrå SOK26:339:49
8Björn JohanssonSundsvalls OK27:0410:20
9Nils StrandOK Linné41:5825:14
Albin JohanssonTimrå SOKEj start
Svante AnderssonKramfors-AlliansenEj start

H12 2370 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna17:170:00
2Axel EnglundTimrå SOK20:483:31
3Edvin NordströmTäby OK22:195:02
4Simon MellanderSundsvalls OK24:016:44
5Gustav FraenellSundsvalls OK26:279:10
6Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF30:1612:59
7Viktor StrandOK Linné31:0113:44

H14 2660 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils GumaeliusWaxholms OK16:260:00
2Anton ForsbergLånghundra IF19:052:39
3Lars SjöbomNjurunda OK22:296:03
4Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF23:026:36
5Johan NordinSundsvalls OK23:317:05
6Kalle HenrikssonGammelstads IF24:207:54
7Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF25:228:56
8Erik HanssonHärnösands OK26:009:34
9Magnus FriesUmeå OK29:4713:21
10Anton GumaeliusWaxholms OK30:0513:39
11Oscar SturkWaxholms OK30:0913:43
12Emil PeterssonOK Nolaskogsarna30:1413:48
13Anton NilssonUmeå OK34:5418:28
14Anton GilleOK Roslagen36:5920:33
15Johannes BjörklundNjurunda OK38:0321:37
16Alexander AnderssonHärnösands OK39:4723:21
17Olle NilssonOK Linné44:0727:41
18Donny FredrikssonSöderhamns OK50:3334:07
Petter JohanssonTimrå SOKEj start

H16 3400 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna29:490:00
2Josef SvalbringMålilla OK33:153:26
3Erik KarlssonMålilla OK33:504:01
4Emil NilssonUmeå OK35:265:37
5Anders SjöbomNjurunda OK39:019:12
6Anders VedinSelånger SOK43:0013:11
7Oskar ÅströmSundsvalls OK50:2120:32
8Max SjöbergNjurunda OK59:3429:45
9Viktor NordlingSundsvalls OK68:3938:50
10Christian Løchting ThunbergOK Roslagen74:2744:38
11Martin Larsson-SnyggNjurunda OK98:5869:09
Sixten WalheimRobertsfors IKEj godk.
Jim HjortsbergTimrå SOKEj godk.
Robin EmanuelssonMålilla OKEj godk.
Eddie EdströmSundsvalls OKEj start

H18 E 3690 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik MagnussonOK Nolaskogsarna32:200:00
2Gustav KvickForsa OK32:340:14
3Erik ToomingasSundsvalls OK34:442:24
4Claes LundströmSkellefteå OK37:094:49
5Joakim NordlingSundsvalls OK38:226:02
Jon ÅkessonForsa OKEj godk.
Emil ÅströmSundsvalls OKEj start

H21 4450 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tobias EliassonSundsvalls OK35:100:00
2Erik BengtssonFK Åsen38:533:43
3Martin SundströmSöderhamns OK41:055:55
4Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF41:186:08
5Johan AndreassonVäxjö OK43:448:34
6Stefan IvarssonSkogslöparna45:2710:17
7Magnus SellstedtSelånger SOK45:3310:23
8Gabriel DomertOK Hammaren47:1512:05
9Olof BengtssonFK Åsen49:0113:51
10Oscar BorgFK Åsen50:2815:18
11Tomas JohnssonSundsvalls OK73:4738:37
12Johan FermSidensjö IK80:2945:19
Björn LindSöderhamns OKEj godk.
Per MagnussonOK NolaskogsarnaEj start

H21 E 4700 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:430:00
2Jakob JanssonJärla Orientering33:131:30
3Tommy LindbergOK Roslagen34:002:17
4Mats FröbergOK Linné35:494:06
5Martin LundgrenSundsvalls OK36:034:20
6Mats RöjgårdOK Kolmården36:134:30
7Conny ForsbergIF Thor36:485:05
8Olov VikströmSundsvalls OK36:595:16
9Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna37:115:28
9Peter NordströmTäby OK37:115:28
11Anders HanssonSkogslöparna37:235:40
12Pessi LiukkonenSundsvalls OK37:556:12
13Jonas ByströmSkogslöparna38:236:40
14Tomas UnanderSundsvalls OK38:416:58
15Erik SandhOK Nolaskogsarna41:009:17
16Jan NordinSundsvalls OK41:099:26
17Bengt HaglundLeksands OK43:3411:51
18Mattias JohanssonFK Boken44:2912:46
19Magnus JonssonSelånger SOK46:5915:16
20Per EdströmHärnösands OK48:3116:48
21Fredrik ForsgrenSundsvalls OK49:1817:35
22Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF55:1023:27
23Mikael LundstedtSundsvalls OK60:1528:32
Erik WidegrenSundsvalls OKEj start
Anders ErlandssonSundsvalls OKEj start
Markus FrödinSundsvalls OKEj start

H35 4030 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF32:510:00
2Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:060:15
3Mattias CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK36:313:40
4Per MelinOK Rodhen39:597:08
5Lars HenrikssonSundsvalls OK41:428:51
6Magnus JonssonSundsvalls OK48:5816:07
7Johnny BlästaNjurunda OK52:5520:04

H40 3420 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niklas MartinNjurunda OK29:000:00
2Jörgen NylénOK Nolaskogsarna29:080:08
3Richard LindströmNjurunda OK29:340:34
4Joakim MarmelidSundsvalls OK30:521:52
5Rune LindströmSundsvalls OK31:002:00
6Pontus GilleOK Roslagen31:302:30
7Rolf JohanssonSundsvalls OK31:502:50
8Urs BütikoferForsa OK32:263:26
9Sören PeterssonOK Nolaskogsarna34:585:58
10Tommy FröjdSundsvalls OK35:346:34
11Daniel OlssonSundsvalls OK35:556:55
12Stefan MellanderSundsvalls OK36:567:56
13Christer MikaelssonHusums IF OK37:388:38
14P-G MånssonSödertälje-Nykvarn OF39:3010:30
15Pär LundgrenSkellefteå OK39:5010:50
16Jörgen BlästaNjurunda OK39:5910:59
17Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna40:1211:12
18Anders DahlgrenÖstersunds OK53:2024:20
19Daniel BergquistSödertälje-Nykvarn OF54:0725:07
20Mats EnglundTimrå SOK55:4926:49
Per NordlingSundsvalls OKEj godk.
Hans JohanssonSundsvalls OKEj start
Tommy FastessonOK StorsjönEj start

H45 3420 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars HolmquistSundsvalls OK27:260:00
2Gunnar ForsgrenForsa OK28:040:38
3Michael HolmgrenIF Thor28:200:54
4Ulrik OlssonSundsvalls OK29:342:08
5Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF30:042:38
6Tomas EdströmSundsvalls OK30:122:46
7Johan PalmgrenTäby OK31:253:59
8Thomas NorgrenStora Tuna OK31:294:03
9Peter AnderssonKramfors-Alliansen35:288:02
10Martin NissarSundsvalls OK35:318:05
11Kent ÅströmSundsvalls OK38:1410:48
12Jörgen ÅgranOK Storsjön40:0812:42
13Stefan NilssonOK Linné42:4015:14
14Johnny NylanderSelånger SOK45:2818:02
15Bo StrandOK Linné48:1220:46
16Krister RosendahlOK Renen48:4021:14
17Hans MalmbergWaxholms OK55:5828:32
18Inge NilssonUmeå OK69:3442:08
Per HanssonHärnösands OKEj godk.
Roger HugossonSundsvalls OKEj godk.

H45 M 2510 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter SjöbomNjurunda OK49:460:00

H50 3060 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jörgen EdinSidensjö IK26:340:00
2Krister GumaeliusWaxholms OK26:570:23
3Tom KorsmanUmeå OK27:401:06
4Gunnar KarlssonMålilla OK29:002:26
5Lars ForsstedtSöders SOL Tyresö32:576:23
5Olof FrænellSundsvalls OK32:576:23
7Mats WalheimRobertsfors IK33:136:39
8Mats NissiläSelånger SOK34:017:27
9Tor MarntellSundsvalls OK36:069:32
10Kjell BomanSöderhamns OK36:179:43
11Jan ÖstmanSundsvalls OK37:2510:51
12Anders SvenssonSelånger SOK38:1811:44
13Torbjörn JohanssonSundsvalls OK40:3914:05
14Nils-Göran OlssonNjurunda OK42:2315:49
15Lennart StrandbergSkogslöparna42:2415:50
16Ulf AnderssonHärnösands OK43:2416:50
17Tomas VirtanenSelånger SOK43:5917:25
18Uno JohanssonSundsvalls OK56:2229:48

H55 3060 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan Berglund-LakeKovlands IF29:560:00
2Clas FriesUmeå OK30:300:34
3Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK31:251:29
4Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna32:092:13
5Mats SandewallUmeå OK34:534:57
6Rolf EmlénVittjärvs IK35:105:14
7Leif SellingHärnösands OK35:235:27
8Mats Åke AnderssonSelånger SOK36:406:44
9Leif SundlingNjurunda OK36:426:46
10Lars EklundSundsvalls OK42:2012:24
11Jan LindelöfSeskarö IF45:4815:52
12Seth PerssonFältjägarnas IF49:1719:21
13Nils Thomas SellstedtSelånger SOK53:5123:55
14Bernt Tomas LundströmSkellefteå OK62:4332:47
Mats-Ola ÖbergSundbybergs IKEj godk.
Tommy JakobssonOK NolaskogsarnaEj godk.
Lars StrandOK ÄlmeEj start
Lars EkengrenSöderhamns OKEj start
Stig LundströmSöderhamns OKEj start

H60 2830 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans Ove JohanssonTimrå SOK29:480:00
2Christer SandhOK Roxen30:020:14
3Åke WansölinSöders SOL Tyresö30:470:59
4Kjell SandströmBodens BK31:441:56
5Göran HällströmLugnviks IF32:082:20
6Björn AbelssonSundsvalls OK33:113:23
7Stefan GullbackIF Strategen33:193:31
8Nils Peter LorentzsonSundsvalls OK34:024:14
9Harri NäätänenKovlands IF38:018:13
10Matts EngvallBodens BK38:068:18
11Sten Åke VedinSelånger SOK39:199:31
12Sven-Erik SundinSelånger SOK39:279:39
13Gaston HådénTimrå SOK40:0210:14
14Winn BjörklundSundsvalls OK42:2212:34
15Gunnar HedbergÖstersunds OK42:4312:55
16Tore LundgrenSundsvalls OK46:0816:20
Stig BlidefalkOK NipanEj godk.
Clas-Göran LundBodens BKEj start

H65 2830 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke HöglundTimrå SOK30:310:00
2Torsten WestmanOK Nolaskogsarna35:405:09
3Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarna36:386:07
4Jan-Ulf KarlssonMålilla OK36:486:17
5Jan-Gunnar SwärdForsa OK37:046:33
6Kjell MörtbergBodens BK37:166:45
7Christer SilfvernagelHärnösands OK38:287:57
8Gustav KrigOK Nipan39:218:50
9Hans NybergGävle OK41:0610:35
10Gunnar BengtssonSundsvalls OK50:1219:41
11Jarl Gunnar HellmanSundsvalls OK50:3520:04
12Elof HöglundTimrå SOK52:5022:19
13Göran BergSundsvalls OK52:5822:27
Christer MöllenbergTimrå SOKEj start
Lars EdströmOK NipanEj start

H70 2280 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans GunnarssonKramfors-Alliansen43:480:00
2Olle NäslundTimrå SOK44:270:39
3Evert BergströmHudiksvalls OK46:442:56
4Folke ErikssonI 19 IF51:117:23
5Gunnar NorénNjurunda OK60:3716:49
Rolf Åke JohanssonSundsvalls OKEj godk.

H75 2190 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rolf KrohnHudiksvalls OK30:190:00
2Lars ViklundNjurunda OK32:312:12
3Lennart ÖsterbergSundsvalls OK36:506:31
4Bengt LarssonKovlands IF38:198:00
5Gunnar JonssonKovlands IF38:388:19
6Birger ByströmSidensjö IK40:179:58
7Göran BlomLjusne-Ala OK42:3312:14
8Gunnar TimnerUmeå OK42:5912:40
9Roland LundqvistTimrå SOK72:3942:20
Lars LindKramfors-AlliansenEj godk.

H80 1950 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke HenrikssonOK Dellen44:590:00
2Nils Gösta NilssonÖstersunds OK47:092:10
3Ola ÖdlingHusums IF OK48:343:35

INSK 2210 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice LarssonSundsvalls OKGodkänd
Alva LarssonSundsvalls OKGodkänd
Astrid RexSundsvalls OKGodkänd
Belle OlssonHudiksvalls OKGodkänd
Hanna NilssonVK UvarnaGodkänd
Hjalmar VennbergHudiksvalls OKGodkänd
Jonne LiukkonenSundsvalls OKGodkänd
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OFGodkänd
Lukas WaltherVK UvarnaGodkänd
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFGodkänd
Wilmer RexSundsvalls OKGodkänd
Petter ErlandssonSundsvalls OKEj start

U1 2210 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Albin ForsbergLånghundra IF18:030:00
2Sofie FröjdSundsvalls OK19:411:38
3David MelinOK Rodhen22:394:36
4Jonas KärrlanderUmedalens IF23:355:32
5Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF24:025:59
6Isidor Melander WikstenVK Uvarna25:497:46
7Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF26:048:01
8Ida DahlgrenÖstersunds OK26:128:09
9Gry DahlgrenÖstersunds OK26:158:12
10Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF26:448:41
11Ida HänströmTäby OK28:4310:40
12Nanna WestbergTimrå SOK28:4410:41
13Oskar VikströmSundsvalls OK30:4112:38
14Matilda SauerUmeå OK33:0915:06
15Jakob NilssonUmeå OK36:3518:32
16Nelly PerssonVK Uvarna48:5730:54

U2 2370 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton HänströmTäby OK26:360:00
2Viktor BûtikoferLjusdals OK29:403:04
3Oskar BûtikoferLjusdals OK29:413:05
4Emil VestinSidensjö IK37:2610:50
5Anja ÅgranOK Storsjön38:2411:48
6Kajsa ÅströmSundsvalls OK44:0717:31
7Maja EdénWaxholms OK44:1117:35
7Linnea HammarströmWaxholms OK44:1117:35
9Albin KårènSundsvalls OK51:3224:56
10Fredrik SauerUmeå OK59:1732:41
11Pär-Albin PerssonVK Uvarna60:4034:04
12Johanna BrinkhällOK Roslagen74:3147:55

U3 2630 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Clara SturkWaxholms OK37:370:00
2Viktor ÅgranOK Storsjön37:460:09
3Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF38:471:10
4Emma NäslundHägglunds IoFK39:241:47
5Henrik NäslundOK Nolaskogsarna45:357:58
6Markus SelinHägglunds IoFK46:098:32
7Julia BäckströmSundsvalls OK51:3914:02
8Rebecka SauerUmeå OK51:5114:14

U4 3190 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna LampinenSelånger SOK61:010:00

Ö1 2210 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården37:510:00
Hillevi SjöbomNjurunda OKEj start

Ö2 2370 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erico PapaleoOK Linné23:490:00
2Per BengtssonSidensjö IK25:191:30
3Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF30:256:36
4Anneli AnderssonHärnösands OK34:2710:38
5Peter MalmbergWaxholms OK39:0315:14
6Anita NorénNjurunda OK53:0129:12
Lars-Göran JönssonNobel AktivEj godk.

Ö4 2630 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1catrine VennbergHudiksvalls OK27:020:00
2Anette AnderssonOK Nolaskogsarna30:373:35
3Johan WegebroVännäs OK31:184:16
4John BerglundAlfta-Ösa OK31:414:39
5Torbjörn Larsson-SnyggNjurunda OK34:467:44
6Jostein AndersenWaxholms OK43:5416:52
7Sophia GabrielssonSöders SOL Tyresö46:1819:16
8Tina WestinSidensjö IK46:3219:30
9Kerstin VibergSundsvalls OK48:3921:37
10Luise HeermannNjurunda OK56:2329:21
11Ingrid ErlandssonSöderhamns OK62:5335:51
12Lina LarssonSelånger SOK72:0645:04

Ö5 3190 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ola KårénSundsvalls OK44:130:00
2Anders HänströmTäby OK45:531:40
3Åke ErikssonOK Nolaskogsarna47:122:59
4Catrin CarlssonSundsvalls OK50:105:57
5Gunilla NordlingSundsvalls OK59:1615:03
6Per LangSelånger SOK61:3117:18
7Mats FrostOK Roslagen61:5417:41
8Sofia BengtssonSidensjö IK66:5022:37
9Susanne MikaelssonOK Nolaskogsarna66:5622:43
10Hans GahlinHärnösands OK70:0225:49
Roland HammarströmWaxholms OKEj godk.

Ö7 3960 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny ErlandssonSundsvalls OK43:000:00
2Malin UnanderSundsvalls OK50:497:49
3Johnny RösthOK Storsjön54:1911:19
4Åsa JönssonJärla Orientering63:4320:43
5Anders JohanssonVännäs OK67:5224:52
6Stina EdinSidensjö IK68:0625:06
7Inger EdinSidensjö IK68:3125:31
8Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK74:2531:25
9Hans-Erik JanssonVK Uvarna82:2539:25
10Per RösthOK Storsjön84:2241:22
Göran DahlqvistNjurunda OKEj godk.

Ö8 4840 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik EngvallOK Kolmården49:280:00
2Lars VikströmOK Renen50:070:39
3Christer LundstedtSundsvalls OK61:3812:10
4Ulrik FrödinSundsvalls OK67:2117:53
5Karin EngvallOK Kolmården74:5625:28
6Daniel AntonssonSundsvalls OK108:1658:48
Leif BlomqvistSöderhamns OKEj godk.
Yvonne SellstedtSelånger SOKEj godk.
Maria WallgrenSelånger SOKEj godk.
Jan WallgrenSelånger SOKEj godk.


Skapad 2010-05-13 16:03:30 med OLA version 4.1.6